Novinky
Rebels Rifle 4

 Strelecká súťaž v puške úrovne L1, podľa pravidiel IPSC. Pre členov aj nečlenov SADS a držiteľov ZP. Bude sa strielať na vzdialenosti 100-200 m. Registrácia a informácie k preteku nájdete na stránke: www.http://sors.sads.sk

viac
Legion

Pripravujeme pre Vás streleckú súťaž.

viac

Brazilia - história odzbrojovanie obyvatelstva

 

Tento článok zverejňujeme v plnom znení. Autor tohto článku je držiteľ ZP, športový strelec a veselý člen streleckého klubu. Minulý rok získal naše občianstvo a je na neho patrične hrdí.Ako hovorí, že si na Slovensku navážime v akej krajine žijeme. Jeho poznatky z jeho krajiny, ktorá sa stala nebezpečná pre všetkých slušných občanov Brazílie stojí za zamyslenie. Drobné chybičky len dotvárajú originalitu tohto vynikajucého  príspevku.

 

Ďakujeme Milton.

 

 
 
Chcel by som podporit podporit aktivitu v prospech slusnych obcanov Slovenska. Mozno nepomoze vobec, mozno otvori oci ludia ktore by mali...
 

V roku 2003, prezident z lavice Luis Inacio Lula da Silva (dnes vo vazani, kvoli korupcie, pranie peniaze - najhorsia kradeze ktora sa stala v historie krajny) a svoje koalicie navrhli to co sa vola statut odzbrojovanie.
Ten statut bol zakonik 10826/2003 (uz vidno ako su demokraticky ked maju viac nez 11000 zakonov (tazko aj respektovat to co nikto nevie...)

Statut odzbrojovanie (Estatuto do desarmamento) ako volali brazilcania sprisnil velmi moznosti obyvatelov krajny sa dostat ku zbrane. Len Policia, Armada a byvaly zamestnanci obe organizacie mohli dalej kupit ale aj tak omnoho tazsie nez predtym. T.j. od roku 2003 ludia dostali ultimatum odovzdat zbrane statu za cca 50 eur (200 realov). Jednosnacne to robili len slusne obcania ked vidno vsade v televizie ze kriminalnikov su lepsie ozbrojene nez policia a armada.

Realny ciel odzbrojovanie bol plan moci ktory mala strana PT (Partido dos Trabalhadores), len kopirovali to co sa stalo vo Venezuely. Pozri co sa tam deje. Maduro a Chavez odzbrojli ludia, a teraz robia to co chcu a nikto nerobi aj odpor v sulade s ustavou krajny.

Bol som tam a porozpraval som s prislusnikov policie. Suhlasia ze odzbrojovanie bola obrovska katastrofa.

Pan policajt Sargent Fahur hovori verejne: treba mat ako sa branit. Len ozbrojeny dobry clovek zastavi zly ozbrojeny clovek. Kriminalnik nazivo a volny generuje nasilie, vo vazani generuje naklady, a mrtvy... generuje pokoj... To dava najavo ako sa citia tam ludia.
 

Data ktore budem ukazovat su realne a oficialne. Zdroj je www.ipea.gov.br
image.png

image.png

Vidno ze zakaz nic neurobil okrem davat pachatelov trestne cinosti istotu ze nikto uz sa branit nebude.

Zial nemozem povazovat Brazilia ako transparentna krajna, tym padom nemozeme hladat viac informacie. Neda sa vobec davat zaruku ze od roku 2003 data neboli politicke manipulovane aj napriek tomu ze su oficialne. Cisla mozu kludne byt horsie nez su... Ale su oficialne...
 
Prezident od 1.1.2019 Jair Bolsonaro podpisal dekret ktory zrusi povinnosti preukazat potrebu vlastnit zbrane, je to len prvy krok a dufam ze ide dalej. Nosenie zbrane je stale zakazana v Brazilii, je zakaz kupit viac nez 50ks municie rocne (nehovorim ani ako cvicit ked je nemozne kupit potrebny spotrebny material). Takze efekt noveho zakona bude viac nez pravdepodobny nulove, ale pokial prezident robi to co slubil (ostatne modifikacie nemoze sam podpisat a na to treba parlament a senat)...
 
Copyright 2017 - 2022 © rebelsguns.com

UPOZORNENIE

Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť, obsahujú informácie určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva. 

Potvrdzujem, že som držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.